WALKBOT_G

YENİ NESİL YÜRÜYÜŞ ŞEKLİ DÜZELTME SİSTEMİ

Walkbot_G kas ve iskelet sorunları ya da nörolojik rahatsızlıkları bulunan çocuk ve yetişkinlerin rahatlıkla kullanabileceği bir robotik yürüyüş şekli tedavisi sistemidir.  Çift ortezleri çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılabilir. Opsiyonel donanımları lokomotor antremanlarının etkisini maksimuma çıkarır. Güçlü, gerçek zamanlı ve uzaktan kumandalı vücut destek modülü kullanılmıştır.

Opsiyonel: Pediyatri modülü, Kuvvet platformu, Üç boyutlu yazılım modülü

WALKBOT_S

Kusursuzca tekrar yürüme

Walkbot_S lokomosyon rahatsızlıkları yaşayan hastaların rehabilitasyonunda kullanılan robotik bir yürüyüş şekli tedavi cihazıdır. Felç, omurga yaralanmaları, beyin tümörü, multipl skleroz, serebral palsi gibi hastalıkların yarattığı lokomosyon sorunlarını aşmakta kullanılabilir. Walkbot_S kalça/diz/bilek eklemleri motorları sayesinde doğal ve doğru bir yürüyüş şekli sunar, tedavinin süresini kısaltır. Walkbot_S interaktif, kullanışlı, güçlendirici, motive edici, doğal ve üstün bir tedavi yöntemini uygun maliyette sunar; nörolojik ya da musculoskeletal rahatsızlıkları bulunan hastaların tekrar kusursuzca yürüme rüyalarını gerçeğe dönüştürür.

WALKBOT_K

ÇOCUKLARA ÖZEL BİR TEDAVİ

Walkbot_K boyları 86cm ve 148cm arasında değişen çocuklar için özel olarak üretilmiş bir modeldir.
Çocuk hastalarda sertlik ve direnç yetişkin hastalardan daha fazladır, hatta kimi çocuk hastalar doğuştan beri hiç yürümemiş olabilir. Bundan dolayı tedavinin süresi uzun ve tesiri az olabilir. Bu durumu düzeltmek için Walkbot_K ayak bileği motoruyla tasarlanmıştır, düzgün bir denge ve yürüyüş şekli sağlar. Ayrıca spastisiteden ya da eklem kasılmalarından doğan sertlik bilgisi, yer-zaman bilgisi; kalça, diz ve ayak bileği kinematiği ve kinetik kuvvet bilgileri gibi lokomosyon ile ilgili bilgileri kaydeder.

Buna ek olarak çocuk parkına benzeyen dizaynı çocukların cihaza alışmalarını kolaylaştırır. Motivasyonu artırmak için de her yaşa uygun bir sanal gerçeklik programı sisteme entegre edilmiştir

Avantajları

Müşterilerimizin yeniden yürüme hayallerini gerçekleştirmek için.

ÜSTÜN

Müşterilerimizin ve doktorlarımızın verdiği bilgilere, bilimsel kanıtlara ve klinik araştırmalara göre Walkbot_S doğru ve üstün bir lokomosyon tedavisi sunar.

  • Kinematik çalışmaya bağlı olarak doğru bir yürüyüş şekli uygular
  • En doğal yürüyüş şeklini sağlar.
  • Footdropu ve ayak sürümeyi önler 

DOĞAL

Walkbot en doğal ve enerji verimliliği yüksek yürüyüş şeklini sunmak için tasarlanmıştır. Felç, omurga yaralanmaları gibi rahatsızlıkları ya da yürüyüş şekli bozuklukları olan hastaların tedavisinde kullanılır. Tedavi ve rehabilitasyon sürecini kısaltır.

İNTERAKTİF

Walkbot_S interaktif modülüyle spastisiteyi ve bağlantılı sertliği, direnç kuvvetini, yürüme hızını; kalça, diz ve ayak bileği kinetiğini hesaplayarak kendini ayarlar ve lokomotor öğrenimini, hatırlanmasını ve tedavinin tesirini en üst seviyeye çıkarır.

Terapinin hızı hastanın kas gücüne bağlı olarak otomatik ayarlanır.

Koşu bandı, robot ve hasta interaktif bir bütün oluşturur ve hastanın durumu cihaz tarafından anlaşılır.

Hasta hedeflenen güce ulaşınca hastanın durumuna bağlı olarak koşu bandının hızı 0.1km/h artar. “Aferin” yazısı çıkar ve hastayı motive eder.

Eğer hasta tedavi sırasında durumuna bağlı olarak direnç gösterirse koşu bandı yavaşlar.

Sonuç olarak hastalar kendilerine en uygun şekilde tedavi görür.

KULLANIŞLI

Walkbot eğlenceli ve kullanışlı, futbol topuna vurmak gibi bir takım rehabilitasyon egzersizleri sunar ve lokomosyonun nörümotor kontrolünü geliştirir. Walkbot aynı zamanda değişik antreman modları sunar, yeni başlayanlar için basitten tedavisi ilerlemiş hastalar için yoğun antremana kadar. Böylelikle tedavi daha aktif bir hal alır.

 

HESAPLI

Uzun vadede Walkbot düşük maliyetli ama yüksek tesirli bir tedavi sunar. 

MOTİVASYON

Aktif sanal gerçeklik yazılımı

  • Üç boyutlu sanal gerçeklik ortamı (Serbest geziş ya da görev yapma)
  • Yana kayan oyun
  • Sanal çevreyi keşfetme

Walkbot eğlenceli ve özel bir üç boyutlu sanal gerçeklik egzersiz oyunu sunar, böylelikle hastalar tedaviyi tedavi olarak değil doğal ve sanal ortamlarda bir yürüyüş gibi algılar.